Mina&Tšernobõl
Suht vana uudis tegelikult juba, aga.... siiski, everybody: ma käisin päriselt ka Tšernobõlis. Jah, seal oli täpselt selline nagu Te saate tulemuseks, kui panete Google.com otsingusse "Chernobyl". Aastal 86 päevapealt mahajäetud linn. Nüüdseks looduse poolt pea täielikult juba üle võetud. "Kuulge, see linn võiks ju kandideerida Kõige Rohelisema Linna tiitlile, või mis?!" oli meie nali kohapeal isekeskis.
Kindlasti küsite, et "MIKS?!" Noh, miks kärbes lendab ja miks muru kasvab... sest Sirly on lihtsalt veits imelik ja tahab käia "mitte tavalistes" kohtades. Ma olen käinud ka "tavalistes kohtades" nagu London ja Pariis, aga nüüd on nähtud ja käidud ja enam ei tahaks. Tahaks näha igasuguseid äärelinnu, väikeseid külakolkaid, mahajäetud kohti ja siis noh... Tšernobõli. Sinna on korraldatud ekskursioone juba mõned head aastad ja kindlasti ei viida inimesi peadpidi sinna tuumareaktorisse sisse ja kui ise ka liialt seal asju ei näpi ning ainult korra läbi põikad, on selle kiirguse asjaga ka kõik korras. Meie ei saanud seda seal näiteks rohkem kui kahetunnise lennusõidu jagu.
Sinna korraldab tuure siis selline punt inimesi nagu Urban Exploration Estonia, kelle tegemistest võite nende Facebooki lehel täitsa aimu saada. Eestist oli meie kambaga kaasas 2 giidi ning lisaks Pripjati linnas kohapeal veel üks kohalik giid. Seega ei olnud mingisugune omalkäel minek- nii rumalad vast mina ja mu sõbrad ka ei oleks.
Minek oli 9- kohalise mikrobussiga Tallinnast Tšernobõli. Alguses sõitsime kusagil 20h bussiga, ööbisime ühe öö Ukrainas hostelis, sõitsime sealt veel paar tundi sihtpunkti, olime kohapeal ca 4-5h ning panime otsejoones Eestisse tagasi oma 24h.
Mida reisilt kaasa võtta?
-Kui võimalik, siis palun ärge minge reisile, kus te peate sõitma üle 5h bussis- äärmiselt ebamugav on seal "magada" (räägib veel lühike inimene).
-Ukraina on meeletult odav riik- restos inimese kohta ca 3€. Ja kui Ukraina paberraha üle jääb ja sellest lahti tahate saada, ande kelnerile dipiks.
-Poola ja Ukraina teed on kohutavas seisus ja ärge sinna enda autoga küll minge.
-Ukraina piiril passikontrollis võidakse Teie nime kirillitsa tähtedes kogemata ette lugeda ja ühel hetkel saab näiteks Mihklist Minkel ja kell 2 öösel unise peaga ei saa väga keegi aru, keda kutsutakse ja kes kurat see Minkel veel on.
-Tore oli suveniiripood, kus arveldati arvelauaga.
Informatsiooniks: Tšernobõli ala koosneb kolmest piirkonnas: 3- kilomeetri ala, kuhu ei tohi minna veel oma mitukümmend tuhat aastat; 10- kilomeetri ala, kuhu korraldatakse ekskursioone ning kus pool päeva umbes ikak viibida tohib; ning 30- kilomeetri ala, kus inimesed käivad ka tegelikult vahetustega tööl, Alaliselt "tavalisi" inimesi kohapeal ei ela seal; ainult u sadakond vanamemme, kes lihtsalt keeldusid omalajal oma kodust lahkumast ning peale evakuatsiooni sinna riburadapidi tagasi kolisid. Kõvad baabuškad!
Aga... ma ei oskagi ja viitsi väga siin sellest pikalt seletada. Käisin tegelikut sõbraga podcastimas ka sellest tripist, seega kuulake mu lugu parem! Nalja saab meie saates ka, seega see on kuulamist väärt! Kuulake ta teisi podcaste ka- ülimalt mõnusad ja humoorikad on, ausalt (reklaam). Ja nüüd te peate kõik seda podcasti kuulama minema, sest takate ju ometi mu tripist lähemalt teada (reklaaminipp).
Lisan pilte ka siia. Olge mõnusad ja tehke ikka vahel hulljulgeid asju ka!
Sõber Mürgi ja minu podcast:
Kommentaarid
Postita kommentaar